Топ 3 Netflix сериали за първите три месеца на годината! След като снощи изгледахме у дома на един дъх Adolescence, който е без никакво съмнение един от най-добрите мини сериали в последно време, дойде момента да спомена и похваля какво гледах в Netflix и горещо препоръчвам!

4 часа гледане на сериал и лягане към 2 сутринта си струват в много редки случаи. Този си струваше!

Снимка: Adolescence (TV Mini Series 2025) – IMDb

Adolescence

Това е разтърсващо преживяване. Не просто гледане на кино/сериал. Мощни актьорски изпълнения, емоционална дълбочина и шокиращо актуален сюжет, които следиш през цялото време буквално. Всяка една от четирите серии е един непрекъснат кадър. Буквално (повтарям) проследяваш пълното развитие на сцената, с която започва всяка серия с всички детайли, всички реакции на героите. Камерата следва героите и диалога, докато някой влиза или излиза и камерата тръгва след него, снима го на улицата,в колата, в училището, в участъка от стая в стая- ти си там с тези хора и заедно с тях разкривате едно ужасно престъпление и една болезнена, но брутално възможна в реалния живот история. Няма как да останеш безразличен още от първите 15-20 минути, а в края на втората серия ясно си даваш сметка, че това може да се случи във всяко обикновено/ нормално семейство. Защото тук демони няма. Няма алколизъм, домашно насилие, злоупотреба с власт, няма и наркотици, нито дълбоки травми от раздяла на родители, смърт, болезнена загуба на близък. Няма отвличане в миналото, няма изнасилване, няма физическо насилие,мизерия, война, глад, неизлечими болести. Няма! И ако си родител последната сцена на последния епизод те хваща здраво за гърлото, защото и ти можеш да си на мястото на бащата, който гали плюшената играчка в празното легло на сина си и ридае. Това е изживяване, което колкото и тежко да изглежда, трябва да преминеш, защото суровата истина е зад ъгъла във всеки един момент. Защото в училищата не знаем какво се случва, нито в онлайн живота на децата, нито в скритите послания в социалните им канали. Аз и хората от моето поколение не знаят какво е да си дете на днешното време и трудно разбираме болките на съвременните подрастващи и това не е нещо грешно. Просто този сериал ни кара да настръхваме, защото ни показва всичко онова, за което не сме готови, точно поради липсата на явни демони, които често присъстват в драматичните филми и книги. Сценарият на Adolescence е вдъхновен от реални случаи на насилие, извършени от младежи в последните няколко години във Великобритания.

Ако този брилянтен сериал не те разтърси…сигурно си умъртвен отвътре с любезната подкрепа на социланите мрежи!

Трудно ми е да превключа нататък, но все пак в Netflix има още много заглавия, които са ужасно добри. Продължавам с втория сезон на Squid Games 2. 

Знам, че всъщност вторият така чакан нов сезон се появи още през декември миналата година, но аз така и не стигнах до него тогава. Затова е в моят Топ 3 Netflix за първите три месеца на годината. Джи-хън отново е в игрите, които само изглеждат същите. Очевидно обаче Играта на калмари (както е името на втори сеон) е ъпгрейдната и е още по-жестока и кървава от тази, която вече гледахме в първия сезон. Знам, че има полярни мнения, но аз лично препоръчвам да се гледа, защото най-малко първия сезон свърши с отворен край. А вече е потвърдено и че Squid Game ще има трети сезон, който би трябвало да е последен.

Топ 3 Netflix сериали

продължава или завършва по-точно с един доста по-лек, но пък интригуващ и заслужаващ внимание сериал –

The Diplomat. Честно казано сериала нито е нов, нито щях да му обърна внимание, ако наистина нямаше какво да гледам…Не очаквах нищо особено от The Diplomat – поредната политическа драма, но пък ми хареса и тъй като го гледах едва сега – влиза в този Топ 3. Като цяло хвърля интересен поглед към съвременната геополитика, но без да задълбава много и да отегчава. Основната линия се върти около инцидент, при който ракета удря британски самолетоносач в Персийския залив и САЩ изпраща свой посланик в Лондон, който разбира се е водеща фигура.

Нека съм откровена достатъчно – малко повече романтични и секси моменти има в сериал за международна политика с история за това, че света е на ръба на ядрен конфликт,но както вече казах – харесва ми дори това. Актьорската игра е повече от чудесна и мистерията – достатъчно заплетена и добра.

 

 

Толкова за моите находки от Netflix. Пролет е и е времето за въздух, слънце, градски събития, дълги разходки и други подобни проятни неща, които не предполагат да се засядаш много у дома. Освен ако не е за някой наистина жесток сериал. Като този, с който започнах!